Samandağ’da düzenlenen KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne’ iş hayatına adım atmak isteyen her yaştan ilçe sakini yoğun ilgi gösteriyor. Girişimcilik ruhu ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olan kursiyerler hazırladıkları iş planını sunum olarak anlatıyorlar. 4 gün sürecek kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere KOSGEB tarafından girişimcilik katılım belgesi verilecek.
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir öncülüğünde sürdürülen girişimcilik eğitimleriyle, kendi işini kurmak isteyenlere fırsat sunuluyor.
Samandağ Belediyesi ve KOSGEB işbirliğiyle Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kursu 27 Kasım Pazartesi günü saat 10.00’ da Samandağ Belediye hizmet binası toplantı salonunda Tansel Öter eğitmenliğinde başladı.
Samandağ Belediye hizmet binası toplantı salonunda düzenlenen KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne ilçe sakinleri yoğun ilgi gösterdi. Kursiyerlere uygulamalı girişimcilik eğitimi veren Girişimcilik Danışmanı Tansel Öter , yeni bir iş kurabilmeleri için hangi yolları izlemeleri gerektiği konusunda bilgiler veriyor. 
Eğitim sırasında kursiyerlere girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikrinin geliştirilmesi, iş kurma egzersizleri, proje hazırlanması ve iş planı detaylı olarak anlatılıyor.