Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Evlilik Öncesi Eğitim Programının ülke genelinde yaygınlaştırılması amacıyla geliştirilmiş olan Evlilik Öncesi Eğitimi 2017-2018 Yaygınlaştırma Projesi İlimizde gerçekleştirildi.
Program Vali Yardımcısı Meral BATI DEMİRBAŞ, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı İbrahim TAŞKESTİ ve İl Müdürümüz Ali SANDIKÇI’nın yaptığı açılış konuşmalarıyla gerçekleştirildi.
Samandağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fikret Özçelik ve Samandağ Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Hülya Nehir toplantıya katıldılar. Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Hülya Nehir söz alarak konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Programda konuşan Genel Müdür Yardımcısı İbrahim TAŞKESTİ “Bakanlığımızın en önemli politikalarından biri koruyucu ve önleyici tedbirler alarak mutlu ailelerin oluşumuna katkı sağlamaktır, biz büyük bir aileyiz ve büyük bir çalışmaya imza atmak için buradayız” şeklinde konuşarak tüm paydaşlardan destek istedi.