Turkish English German Russian

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Kadın Danışma Merkezi Kurucusu Hülya Nehir, Samandağ Emniyet Müdürü Namık Ayran, oda başkanlarının katılımıyla Cennet Kelebekleri Kreş Ve Gündüz Bakımevi adlı işletmenin açılışı gerçekleşti.  

Açılışta konuşan Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir “ilk 4-6 yaş arasındaki çocukların beyinsel gelişimi tamamlanıyor. O yönüyle de nasıl bir insan olacağının eğilimleri o yaş grubunda belli oluyor. Aslında bugün de toplumda hastalık dediğimiz suça eğilimli çocukların belki bu yaşta bu eğilimleri burada başlıyor. Eğer doğru bir eğitim verilirse, bu temeller doğru atılırsa toplumu rehabilite etme fırsatı doğmuş olacak. O yönüyle aslında bu bir hak olmalıdır. Çocukların mutlaka, okul öncesi eğitimleri almaları çocuklar için bir hak olmalıdır. Şimdi her ailenin belki de böyle bir imkânı yok. Bununla ilgili bize ve devlete bir görev düşüyor. Bu yaş grubunun mutlaka bu eğitimden geçmesi gerekiyor ki daha sağlıklı nesiller, daha huzurlu bir toplum gelecekle ilgili kaygısını yaşamayacağımız bir sokak ortamı özlemi amacına hizmet etsin. Bunu önemsiyoruz. Hocaların bu dönemde bu cesur davranışı ve bu önemli adımı attığından kendilerini kutluyor, hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

  Etkinliğin devamında Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin kurucu müdürü Meryem Şahutoğlu yaptığı konuşmada “0-6 yaş düzeyindeki çocuklara güvenli, sağlıklı ve kaliteli bir eğitim verileceği amaçlanmaktadır. Ayrıca güvenilir ellerde çocuklarımız için deneyimli kadromuz ile buradayız, siz de hoş gelirsiniz. Bu eğitim kurumunda desteği en başta babama ve anneme, bu imkânı bize sunduğu için şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca desteği olan herkese teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.” dedi.

  Ayrıca kreşle ilgili bilgi veren Şahutoğlu “ Kurumumuzun mevcut kapasitesi 150 öğrenciden oluşmaktadır. 5 sınıf, 1 sorumlu müdür odası, bir yemekhane mutfağı ve 1 kapalı oyun alanı ile hizmete hazır durumdadır.” İfadelerini kullandı.