Creativity

Innovation

Originality

Imagination

 

Salient

Salient is an excellent design with a fresh approach for the ever-changing Web. Integrated with Gantry 5, it is infinitely customizable, incredibly powerful, and remarkably simple.

Download

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir konuk olduğu televizyon programında önemli konulara değindi.

27 Temmuz 2018  Cuma günü gerçekleşen programda bir çok önemli konu gündeme geldi.

Samandağ Belediye Başkanı Mithat NEHİR geçtiğimiz Cuma Günü saat 20.30’da Hrt Akdeniz kanalında yayınlanan gazeteci Ali Yolcu’ nun hazırlayıp sunduğu Demokrasi Bulvarı programının konuğu oldu. Başkan Nehir gündeme dair soruları yanıtladı.

CHP SOSYAL DEMOKRAT BİR PARTİDİR.

Başkan Nehir Konuşmasında:”Cumhuriyet Halk Partisi sol-sosyal demokrat bir partidir. Yapısı gereği İnsanların fikirlerini söyleme hürriyeti olan bir partidir. Sağ partilerin lider kültü üzerinden bir yaklaşımı olduğunu görüyoruz.Lider ne derse taban  ona uyar. Sol partilerde fikir özgürlüğünün olması solun yapısı gereğidir. Sadece Türkiye’de değil dünyadaki sol yapılara baktığımızda da çeşitli fikirlerin ifade edildiğini görebiliriz.

Türkiye’deki  24 Haziran seçimlerini değerlendirdiğimizde patimizin oyu ile Cumhurbaşkanı Adayımızın aldığı oy arasındaki farkın bir başarısızlık olarak yorumlanmasının doğru olmadığını düşünüyorum.Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce  değil de başka bir aday olsaydı .Parti rozetini çıkarıp ben herkesin Cumhurbaşkanı olacağım deseydi yine aynı oy oranını alırdı. Cumhuriyet Halk Partisi diğer yüzde 50’nin omurgası en güçlü partisidir. Kazanma potansiyeli olabilecek en güçlü parti olduğu için bu partinin adayı ön plana çıkacaktır. Dolayısıyla Muharrem İncenin ön plana çıkması doğal bir sonuçtur. AK Parti adayının kazanmasını istemeyen bir seçmen karşı taraftaki en güçlü adaya oy verir. Böyle bir kabulle başlamamız gerekiyor. Parti rozetini çıkarıp herkesin Cumhurbaşkanı adayıyım denmesi zaten böyle bir farkı getirecekti.”ifadelerine yer veren başkan Nehir, İyi Parti ve HDP’ye giden emanet oylar hesaplandığında CHP’nin oy kaybı olmadığının görülebileceğini ifade etti. Kurultay isteyenleri saygıyla karşıladığını ifade eden başkan nehir,Bugün itibariyle Kurultay tartışmalarının  çok gerekli olmadığını belirtti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşü ,Millet İttifakı ile milyonları birleştiren bir lider olduğunu belirterek yerel seçimlere  gidilerken kurultay tartışmalarının çok gerekli olmadığına inandığını ifade etti. Yerel seçime partinin içinde kavgalı bir görüntüyle gitmemesi gerektiğini belirtti. Yerel seçimin Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığında birlik,beraberli içinde atlatıldıktan sonra parti tüzüğü ve diğer konularda değişim ,dönüşüm  tartışmalarının yapılabileceği gerektiğine inandığını vurguladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevini başarıyla yerine getirdiğini partinin liderlik sorununun olmadığını ifade etti.

FESTİVALLER KENTİ SAMANDAĞ

Belediyenin ipek baharı festivali Yaz aylarında yapılan Evvel Temmuz festivali ,Turizm Festivali ,Samountain Motosiklet Festivali ile Samandağ’ın festivaller kenti olma hedefiyle geleceğe taşındığını ifade eden Başkan Nehir Festivallerin ilçenin tanıtılmasına katkı sunduğuna inandığını belirtti. Samandağ Belediyesinin bu çalışmalara katkı sunduğunu  ilçenin potansiyellerinin açığa çıkması yönünden bu çalışmaları önemsediklerini ifade etti.Şehrin gelişmesinde kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra sivil toplum örgütlerinin, özel sektörün de ,vatandaşlarında görev sorumluluklarının olduğunu belirtti.Şehrin temiz kalmasının el birliğiyle olabileceğini ifade etti.

 Başkan Nehir programın ikinci bölümünde Samandağ Belediyesi yeni Hizmet Binası ,2.etap toplu konutlar,Yaz kursları,boğulma vakalarına karşı alınan önlemler,Yunanistan’da  çıkan yangınla ilgili değerlendirmelerde bulundu. 2019 Yerel seçimleri ile ilgili Ali Yolcu’nun sorularını cevaplarındırdı.Programın 2.bölüm basına ve kamuoyuna sunulacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

Ağustos 01, 2018
138

YİNE GURBET;YİNE ACI...

Hidayet Fatmaoğulları İsrail’de vefat etti. Fatmaoğulları’nın genç yaşta memleketinden uzakta hayatını kaybetmesi herkesi derin üzüntüye boğdu. Fatmaoğulları’nın cenazesi bu gün saat:16:00’da Deniz Mahalesindeki Evinden Alınarak Çiğdede Mahallesi Asri…
Temmuz 28, 2018
455

BAŞKAN NEHİR, GAZETECİ ALİ YOLCUNUN SORULARINI CEVAPLADI-1

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir konuk olduğu televizyon programında önemli konulara değindi. 27 Temmuz 2018 Cuma günü gerçekleşen programda bir çok önemli konu gündeme geldi. Samandağ Belediye Başkanı Mithat NEHİR geçtiğimiz Cuma Günü saat 20.30’da Hrt…

SAKLI BAHÇE HİZMETE GİRDİ

Tem 21, 2018 250
SAKLI BAHÇE HİZMETE GİRDİ Aynur-Şefik Özdemir’e ait Saklı Bahçe Kahvaltı Cafe Nargile…

EDİP KAHLIOĞULLARI'NIN RUHUNA ATFEN KURAN-I KERİM OKUTULDU

Tem 21, 2018 418
Edip Kahlıoğulları’nın Ruhuna Atfen Kur’an-ı Kerim Okutuldu Samandağ Belediyesi Basın…

MERHUM EDİB KAHLIOĞULLARI GÖZYAŞLARIYLA TOPRAĞA VERİLDİ

Tem 21, 2018 89
Samandağ Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Kenan Kahlıoğulları’nın vefat…

EDİP KAHLIOĞULLARI’NIN VEFATI ÜZÜNTÜ YARATTI

Tem 21, 2018 372
EDİP KAHLIOĞULLARI’NIN VEFATI ÜZÜNTÜ YARATTIKent Günlüğü Gazetesi sahibi ve CHP İl…